LUDC

ANDIS ledningsgrupp

Printerfriendly version

To the original page

Leif Groop, huvudansvarig, Principal Investigator
Kontaktuppgifter:
Tfn: 040-391202
E-mail Leif.Groop@remove-this-part.med.lu.se

Anders Rosengren, koordinator
Kontaktuppgifter:
Anders.rosengren@remove-this-part.med.lu.se

Emma Ahlqvist, koordinator
Kontaktuppgifter:Tfn 040-391214
E-mail: emma.ahlqvist@remove-this-part.med.lu.se

Ulrika Blom-Nilsson, administratör, webb-ansvarig innehåll
Kontaktuppgifter:
Tfn 040-391201
E-mail Ulrika.Blom-Nilsson@remove-this-part.med.lu.se

Maria Gomez, representant LUDC-IRC
maria.gomez@remove-this-part.med.lu.se

Pending: representant för Exodiab

Annelie Carlsson, representant BDD
Kontaktuppgifter:
Tfn 046-178228
E-mail Annelie.Carlsson@remove-this-part.med.lu.se

Johan Hultman, systemansvarig
Kontaktuppgifter:
Tfn 040-391227
E-mail Johan.Hultman@remove-this-part.med.lu.se

ÅsaLinda Lethagen, representant primärvården
Kontaktuppgifter:
E-mail AsaLinda.Lethagen@remove-this-part.med.lu.se

Agneta Lindberg, representant primärvården
agneta.g.lindberg@remove-this-part.skane.se

Gabriella Gremsperger, representant för registrering av patienter samt lab.analyser
Kontaktuppgifter:
Tfn 040-391246
E-mail Gabriella.gremsperger@skane.se

Nael Shaat, representant Endokrinologiska kliniken
Kontaktuppgifter:
E-mail Nael.Shaat@remove-this-part.med.lu.se

Ylva Wessman, kontakt med primärvården
Kontaktuppgifter:
Tfn 040-333216
E-mail Ylva.Wessman@remove-this-part.skane.se

Ola Hansson, representant
ola.hansson@remove-this-part.med.lu.se

Ulf Malmqvist, representant Region Skåne
ulf.malmqvist@skane.se

Laila Jandelin, representant för patientorganisation
jandelin.diabmalmo@remove-this-part.telia.com

Senast uppdaterad: 2018-02-27
Webbansvarig:  Redaktionen


ANDIS projektet, CRC, SUS Malmö, Ingång 72, Hus 91, plan 12. 205 00 Malmö. Telefon: 040 39 10 00 (vx)